Přidat serverWidgetNabídněte RSS zdrojPřihlásitRegistrovat

zpravodajství ze světa linuxu

Arch, Secure Boot a falešný pocit bezpečí

22.10.2018 10:05  Nedávno jsem s kolegou diskutoval právě o tomhle vynálezu, SecureBoot. Došli jsme k závěru, že nemá smysl mít podepsaný zavaděč a jádro, když se dá podvrhnout initramdisk a díky tomu odposlechnout heslo šifrovaného disku.

Zafukování optiky do mikrotrubiček: kilometry kabelu v proudu vzduchu

22.10.2018 00:00  Optický kabel je možné pokládat do země nebo vést různými cestami v objektech. Věděli jste, že je možné ho také dodatečně zafukovat do připravených trubek? Přečtěte si reportáž z jedné takové akce. Optické kabely nemusejí být napevno nainstalovány do budov či zakopány do hlíny. Je možné je dodatečně podle požadavků zafukovat do připravených HDPE trubek či do menších mikrotrubiček. Na praktickou ukázku takové akce jsme byli pozváni do businessového komplexu v pražských Jinonicích, kde se zaváděl nový opticky kabel mezi dvěma budovami.

Postřehy z bezpečnosti: tvůj router je můj router

22.10.2018 00:00  V dnešním díle se podíváme na zranitelnosti některých routerů D-Link, phishing zaměřený na čtenáře, podvodné mobilní aplikace v obchodě, novou špionážní kampaň, starou chybu v LibSSH, nový nebezpečný malware a další. Skupina výzkumníků z polské univerzity přišla na to, že některé modely routerů D-Link obsahují tři zranitelnosti a využitím každé z nich se útočníkovi nakonec může podařit získat plnou kontrolu nad zařízením. Jedná se o následující zranitelnosti: „Directory Traversal“ , soubor s heslem v čitelné podobě a injektování příkazové řádky .

Evropa schválila prodej GitHubu, vyšel Opus 1.3

21.10.2018 00:00  Apple vyzval Bloomberg, aby stáhl svůj report o čínských štěnicích, lepší řešení Spectre/Meltdown od MIT, Intel 9900K vs AMD 2700X na Linuxu, Magic Lantern a Canon EOS R, útlum těžby kryptoměn v Číně. Proces nějakou dobu trval , nicméně nákup za 7,5 miliardy dolarů je ze strany Evropské unie schválen. Evropská komise nespatřuje v koupi GitHubu žádné narušení trhu i z toho důvodu, že GitHub pod křídly Microsoftu bude i tak mít významnou konkurenci.

Komiks: čas v různém čase

20.10.2018 00:00  Čas obecně je důležitý a vše má svůj počátek, běh a konec. Jak říkával Jan Werich: „Aby lidi věděli, od kdy do kdy – a co za to.“ Jednotlivé časové údaje jsou důležité, někdy dokonce životně.

Nákup a prodej Bitcoin

Jak se pražské metro pokrývá LTE signálem? Sestupte s námi pod zem

19.10.2018 10:00  Projděte se s námi tunely pražského metra a podívejte se, jak probíhá pokrývání podzemních prostor LTE signálem. Natáhnout vyzařovací kabely na zdi tunelů nestačí, je toho daleko víc, co je k vidění.

Ubuntu 18.10 Cosmic Cuttlefish přichází s jádrem 4.18

19.10.2018 00:00  Novější a současně aktuální nejvyšší verze jádra, OpenSSL s podporou TLS 1.3 a řada dalších aktualizací oproti půl roku starému LTS vydání, to vše nabízí Ubuntu 18.10 a také jeho další varianty. Vždy když vyjde LTS vydání Ubuntu, což aktuálně znamená dubnové 18.04 LTS, jde o nasazení prvků, které se často v hektickém tempu odladily na vydáních předchozích . Poté obvykle následuje relativní klid, kdy v Canonicalu hlavně ladí ono LTS vydání do podoby, na kterou mnoho lidí raději počká a také pracují na menších novinkách pro vydání následující. Z tohoto důvodu je seznam novinek v Ubuntu 18.10 poměrně malý, ale to se očekávalo.

Chromebook jako primární laptop?

18.10.2018 00:00  Na většinu hloupých otázek z titulku článku se většinou odpovídá „ne“, přestože se často článek snaží vyznít obráceně. Podařilo se mi nastavit Chromebook do té míry, že jej bez uzardění mohu používat i na složitější úkoly.

Pokročilejší možnosti nabízené režimem org-mode v Emacsu

18.10.2018 00:00  Ve druhém článku o slavném režimu org-mode pro editor Emacs se seznámíme s dalšími možnostmi, které tento plugin uživatelům nabízí. Ukážeme si například práci s kalendářem, agendou, časovači či s exportem dokumentů. 1. Zpracování úkolů

MTA-STS: bezpečné doručování pošty s platnými TLS certifikáty

17.10.2018 00:00  MTA-STS je mladý protokol, který dovoluje signalizovat použití důvěryhodných certifikátů při šifrování elektronické pošty během přenosu pomocí SMTP. Oproti protokolu DANE nevyžaduje k nasazení DNSSEC. Přenos elektronické pošty využívá takzvaného oportunistického šifrování. Klientská strana se připojí k serveru, oznámí mu svůj záměr komunikaci šifrovat pomocí STARTTLS a naváže anonymní TLS spojení, tedy bez ověření identity protistrany. Pokud se cokoliv na začátku komunikace nepovede, klient přejde na záložní plán a pošta se přenese nešifrovaně.

Softwarová sklizeň

17.10.2018 00:00  Sonda do světa otevřeného softwaru. Dnes se podíváme na multimediální sekvencer, vyzkoušíme program pro řešení problémů, vygenerujeme kódy barev a řekneme si o nástroji pro přehrávání on-line videí. Interaktivní mezimediální sekvencer. Díky němu zvládnete prostorovou a časovou organizaci prvků různých typů médií. Umožňuje vytvářet flexibilní a interaktivní scénáře určené hlavně pro umělecké instalace, výstavy nebo jakýkoliv obsah vyžadující precizní a interaktivní spouštění načasovaných událostí.

AWX: otevřená varianta Ansible Tower pro automatizaci správy

16.10.2018 00:00  Spravujete větší množství serverů a stále ještě nepoužíváte automatizační nástroje? Slyšeli jste o Ansible, ale příkazová řádka pro vás není dost sexy? Pak se pohodlně posaďte a přečtěte si, co všechno vám může AWX přinést. Sám jsem příznivcem CLI a při práci s Ansible na něj nedám dopustit. Ovšem ne každý ocení jednoduchost tohoto rozhraní. Poslední dobou narážím právě na zákazníky tohoto typu a bylo tedy potřeba přijít s něčím, co bude mít slušivý kabátek v GUI, a pokud to bude umět udělat i nějaký ten graf, bylo by to úplně ideální.

Asynchronní skripty: další přiblížení Vimu k možnostem IDE

16.10.2018 00:00  Prakticky přesně před dvěma roky vyšla osmá verze editoru Vim. Jde o přelomovou událost, protože právě Vim 8 umožňuje tvorbu asynchronně běžících skriptů, které tak mohou přiblížit možnosti Vimu plnohodnotným IDE. 1. Pluginy využívající asynchronní volání ve Vimu

Vyhrajte vstupenku na konferenci Internet a Technologie, která proběhne 15. a 16. listopadu

15.10.2018 13:20  Ohlédnutí za dvěma významnými výročími společně s přehledem dění v klíčových projektech sdružení CZ.NIC přinese tradiční konference Internet a Technologie . Vyhrajte jednu z pěti vstupenek. Ohlédnutí za dvěma významnými výročími společně s přehledem dění v klíčových projektech sdružení CZ.NIC přinese tradiční konference Internet a Technologie . Tu pořádá 15. a 16. listopadu správce české národní domény v konferenčních prostorech hotelu Grandior a ve výukovém centru Akademie CZ.NIC.

Intel zatím nemá řešení problému jménem Ryzen, trápí ho už i TSMC

15.10.2018 00:00  Dvě nové události vrhají na perspektivu x86 světa nové světlo. Intel nadále nemá čipy, které by mohl postavit proti konkurenci, a ta tudíž roste. Navíc růžky začala vystrkovat společnost TSMC. Už vícekrát jsem se zde zamýšlel nad tím, jak to Intel v posledních letech vedl, jak usnul na vavřínech a jak jej AMD s procesory rodiny Zen zastihla takříkajíc „se staženými kalhotami uprostřed brodu“. Objevují se další předpoklady různých analytiků, podle kterých nadále přetrvávající nedobrý vývoj u Intelu nemůže znamenat nic jiného než poptávku zákazníků u konkurence, což v 99,999 % případů znamená AMD.

Následující měsíc
Webhosting Český hosting

Reklama

Hledej-hosting.cz - webhosting, multihosting

hledej-hosting.png Přehled webhostingových a serverhostingových programů na českém trhu s možností jejich vyhledávání a porovnávání. Najděte si jednoduše vhodný hosting.

WEDOS sleva 50% na webhosting

Ušetřete za webhosting u Wedosu zadáním toho slevového kupónu při objednávce.

Slevový kupón:

ERP

Money S4 je spolehlivý podnikový ERP systém.Proč používat LinuxCZIN.eu
www.linux.website21.cz

Copyright © 2009 LINUXPORTAL.cz | Tvorba www stránek - Webnix.cz

Přidat server: 

Do kategorie:


Přidat

Zrušit

Přidat novou kategorii


Přidat

Zrušit